16
Market İçi
Aralık ayında fikriyle en çok oyu toplayıp 75 Money kazanan Derya Topçu'yu tebrik ediyoruz!
460
Yaz sezonunda içecek
Leo Leo 03.05.2011 13:56
Mağazalarda yaz sezonunda müşteriler sıcaktan bunalıp alışverişi yarıda bırakıyorlar.Her ne kadar klima olsada yeterli olmuyor.
Bunun için belirli günlerde Haftasonları örneğin limonata dağıtımı veya soğuk içecek dağıtımı yapılabilir.Danışmalara böyle bir cihaz konulup pet bardakta limonata vs içecek servisi müşteriler için hoş olacaktır.

Arkadaşına Gönder :
Yorum yapabilmek için giriş yapın veya üye olun.
içeceklerde money olsun
İyi Hos düsünüyorsunuzda Sonra o pet bardaklari reyon aralarindan toplamayi kimse düsünmüyor sanirim abuk sabuk yerlerden cikip duruyor köpek mamalarini acip icine atiyorlar o derecede yane keske olsa ama bunlarida atlamamak lazim.
bence çok saçma çocuklardan hem sıra gelmez hemde her yer bardak ve yapış yapış bir hal alır
fikir güzel ama uygulanabilirliği zor.düşünün ki mağaza içerisinde ortalama 30 müşteri oluyor.%70 i limonata içiyor.boşalan ve yarım kalan bardaklar teşhir ve reyon aralarında geziyor.kimisi yere ve ürünlerin üstüne dökülmüş durumda.limonata dediğimiz ürün dökülüp kuruduğu zaman yapış yapış olur. cenk bey hertaraf ped bardak olsa problem degil,birde mağazanın temizliğini düşünelim.üzerine limonata dökülen ürünü sen alırmısın.alırsanız sıkıntı yoktur.birde zaten bu tarz promosyanlar özellikle yeni açılan mağazalarda uygulanmaktadır.yeni açıılan bir mağazanın ilk gününün akşamı mağazayı ziyeret etmenizi rica ederim.o zaman fikirleriniz aynı olcakmı??
bu ancak ıçecek fırmalarının yazın sunacagı promosyonlarla olabılılr mıgros olarak bunlkarla yapılacak bır tanıtım anlasmasıyla urunlerın hem sunumu hemde reklamı yapılır. bu durumda hem mıgros hem fırma hemde vatandas karlı çıkar.
Müşteriyi daha fazla mağazada tutup alışveriş tutarı arttırılabilir..Her taraf pet bardak olur demek mağaza personeli görüşüdür bence. Bunu karlılık olarak düşünürsek bunlar hiçbirşey bence.Ve bu sadece limonata değilde farklı şeylerle de yapılabilir.
BENCE MUHTEŞEMM... SUSUZLUĞUMUZU MİGROSSS GİDERECEKK :)))
hertaraf pet bardak olur batar yani magaza insanlar yedigi badem kabuklarını bile ürüünün yanında cop kartonları olmasına ragmen avuclayıp götürüyor yedigi badem kabuklarınıda yeronlara bırakıyorlar kaldıkı pet bardak ve limonata sacma bence iyi niyeti suistimal ederler
sıcaktan bunalıp mağazadan çıkmak demek o mağazanın soğutma sistemi yetersizliğidir. kullanılan alana göre hesap hatası var ve klimalar yetersiz kalıyor demektir. az maaliyetlerle bu sorunlar çözülebilir bence daha büyük soğutma sistemleri var çoğu migros ta var hele 5m ler harika. mağazada promosyon gibi gıdalar dağıtılması orda burda yerlerde hatta raf aralarında akmış dökülmüş paketlerini görmek de çok kötü bide bunun kokusu var o daha kötü oluyor. mutlaka bi sucuk tanıtımına denk gelmişinizdir:(
iyi fikir ama malum beleşçiler bu jesti mahvedebilir bence alışveriş yapıldıktan sonra bir ciha olmalı fişini görevliye gösteren içeceğini alıp mağaza dışındaki bir ufak yapay bahçe gibi bir yerde içmeli :)
Çok başarılı kesinlikle geçen yaz Fethiyede bir mağazaya gittim hemen çıktım sıcaktan. Elemanın biri tasarruf yaptırıyor müdür dedi.Müşteri kaçırmak demek bu. Mağazaların kışın sıcak yazın soğuk içecekler sunması gerekir.
BU DA GEREKSİZ İZDİHAMA YOL AÇAR.ALIŞVERİŞ SIRASINDA İÇMEK YADA YEMEK İSTEDİĞİM HERHANGİ BİR ŞEYİ ALIP YİYOR,YA DA İÇİYORUM,PAKETİNİ KASAYA GÖTÜRÜP ÖDÜYORUM.HATTA MAĞAZADAKİ GÜVENLİK YADA DİĞER GÖREVLİLERE DE SÖYLÜYORUM.HİÇ SORUN OLMUYOR.ÇÜNKÜ AMBALAJINI GÖTÜRÜP ÖDÜYORUM.
Fırıın/pasta olan Migroslarda bir iki masa, sandalye de olabilir, limonata promosyon olmasa bile satılabilir, yanına da pasta vs.
Buz gibi limonata :D
Bu işlemi sürekli hale getirmek şirkete çok müşteri kazandıracaktır. Bu konu geliştirilebilir ben sadece sade halini yazdım.İçecekler şirketin anlaşmalı olduğu firmalardan karşılanabilir belirli günlerde.Müşteriler ferah bir şekilde sıkılmadan alışveriş yapabilirler.
Firmalar promosyon amaçlı bunu yapıyor zaten dediğiniz gibi bunun daha düzenli hale getirilmesi iyi olur